تقویم
مرداد ۱۴۰۰
ش ی د س چ پ ج
    آذر »
 12345678910111213141516171819202122232425262728293031  

واحد تضمین و کنترل کیفیت

واحد کنترل کیفیت شرکت پیشرو پلیمر طبرستان، با نظارت و کنترل کامل بر چرخه تولید، دو اصل مهم وکلی”کیفیت”و”مشتری مداری “را سرلوحه کار خود قرار داده و بدان اعتقاد دارد و برای دستیابی به این اهداف, پیوسته بر فرآیند تأمین مواد و تجهیزات، فرآیندهای تولید محصول و تأمین رضایت مشتری نظارت و کنترل دارد. این واحد تلاش می‌نماید تا  با بهره‌گیری از کارشناسان و متخصصین مجرب و کارآزموده خود در زمینه کیفیت و به‌کارگیری تجهیزات آزمون پیشرفته، فرآیند تولید خود را به‌طور پیوسته تحت کنترل داشته باشد تا از صحت و سلامت و کیفیت مناسب محصولات خود اطمینان حاصل نماید. در همین راستا و با در نظر گرفتن نیازمندیهای کیفی مشتری،این واحد کنترل های خود را در سه بخش متمرکز کرده است:

۱- کنترل ورودی:

کلیه اقلام در ابتدای ورود به کارخانه، نمونه برداری شده  و طبق استانداردهای مرتبط مورد تست و آزمایش قرار میگیرند و در صورت تائید جهت مصرف به خطوط تولید ارسال میگردند.پروسه کنترل ورودی قطعات توسط قسمت آزمایشگاه صورت میگیرد که مجهز به دستگاههای تست و کنترل دقیق و پیشرفته میباشد که بطور مستمر در آزمایشگاههای معتبر کالیبره میگردند.

۲- کنترل حین فرآیند:

در این مرحله قطعات نسبت به تغییرات و فرآیندی که روی آنها صورت میگیرد از نظر تستهای ظاهری، ابعادی و عملکردی بر اساس روشهای کنترل آماری (SPC,…) نمونه برداری و کنترل میشوند.

۳- کنترل محصول نهایی:

در این مرحله از محصول نهایی نمونه گیری شده و طبق استانداردهای مرتبط از همه لحاظ اعم از کنترل ظاهری(شرایط بسته بندی)، کنترل ابعادی(طبق استانداردها و پارامترهای تعریف شده) و کنترل عملکردی (تستهای آزمایشگاهی و عملی) مورد کنترل و بازرسی قرار میگیرند.

اهداف کنترل کیفیت 

  • سنجش قابلیت فرآیند برای تعیین میزان توانائی آن در تامین خواسته های کیفی و پیشنهاد بهبود فرآیند.
  • شناسایی بخشهایی از فرآیند تولید که محل بروز مشکلات کیفی می باشند.
  • آگاه ساختن کلیه سطوح تولیدی و مدیریتی در زمینه عملکرد بخشها یا واحدهای ذیربط.

ارائه برنامه های هدفدار پیشگیری جهت کاهش خطاهای قابل کنترل مدیریت بر پایه «رفع علل خطا» با توجه به پیشنهادات ارائه شده توسط کارکنان واحدهای تولدی برای ارزیابی ، تجزیه و تحلیل و تعیین خط مشی آینده.